Portali | Regjistrohu | Identifikohu HT-Chat | Translate page to English
Site menu
Section categories
Kids [0]
Family [4]
Action [18]
Horror [12]
Thriller [19]
Fantasy [7]
Comedy [3]
Romance [2]
Animation [1]
Adventure [8]
Documentary [0]
Tag Board
200
Kyqu
Statistics

Vizitort në web 1
Vizitor: 1
Antar: 0
KërKo

Main » 2010 » Maj » 2 » AVATAR
00.20.29
AVATARViti 2154… banues të Tokës kërkojnë në planetin Pandora një metal të çmuar dhe janë të gatshëm të sundojnë dhe të shkatërrojnë kulturën e vendasve Navi, një rracë që të kujton Indianët e Amerikës. Përpara shkatërrimit përfundimtar do të mundohen ti bindin të ikin vetë duke u dërguar Avatarin e një veterani lufte.
Alegori politike dhe historike, prekëse, dramë erotike, ndjekje, aventurë dhe mbi të gjitha mbrekulli teknologjike, «Avatar» zgjeron kufijtë e teknologjisë së kinemasë. Ja del mbanë gjithashtu duke thënë dhe disa gjëra të rëndesishme për historinë Amerikane ose mbase për mënyren sesi Amerika kundërshton të kuptojë dhe kulturën e huaj dhe përfundimisht i shkatërron. Beteja përfundimtare e filmit shfaq, ne bazë të Kameron-it "nënen e të gjitha betejave, që kombinon teknologjinë njerëzore me një shumëllojshmëri të armëve futuristike…” Filmi i ri i Xheims Kameron, Avatar, prodhimi dhe promovimi i te cilit kushtoi 430 milionë dollarë, mblodhi pothuajse 232,2 milione dollare globalisht.
"Avatar"
Genre: Action / Adventure
Release: 2009 December
Length: 2H., 31 min.
Rate: 82%

Klikoni Ketu per Ta Shikuar Filmin AVATAR
Category: Adventure | Views: 1331 | Added by: Hack3r-AdvaN | Tags: Hack3r AdvaN | Rating: 5.0/1
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Kyqu
KërKo

Calendar

«  Maj 2010  »
DiMaMeEjPrSh
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Online

Vizitort në web 1
Vizitor: 1
Antar: 0
Vizitor's

Chat Box

[ Copy this | Full Size ]
Block title
Vista Style Menu
 
 
 
 
 
 
 

.:: (( Hack - TeaM )) ::.  Staff  Contact hack-team-ks@hotmail.com    Copyright  ©  2020

                                                                                                      Site created in uCoz